Christiane Ernst Paregger

Dodano: 30 lip 2023

Z wielkim żalem zawiadamiamy o śmierci naszej Przyjaciółki, wykładowcy Studium św. Hildegardy w Legnicy, lek. Christiane Ernst Paregger, która miała też uczestniczyć jako wykładowca w VI Międzynarodowym Kongresie św. Hildegardy w Tyńcu.

Zamieszczamy niżej tłumaczenie treści listu od Bliskich doktor Christiany oraz listu kondolencyjnego, jaki skierowała do nich w imieniu całej naszej społeczności dr Alfreda Walkowska. 


Drodzy Przyjaciele,
z ciężkim sercem musimy poinformować o stracie naszej ukochanej dr Christiane Ernst-Paregger, która opuściła nas dzisiaj w dniu świętego Łazarza i Świętej Marty, 29.07.2023, o godzinie 9:30. Po tragicznym wypadku we wtorek 25.07.2023 r. nasza ukochana Christiane dzielnie walczyła o życie, podczas gdy setki, a nawet tysiące ludzi, w tym księża, siostry i całe zakony, modliły się o jej powrót do zdrowia.

Żal jest wielki. Christiane była wybitnym lekarzem i pionierem medycyny hildegardowej, pomogła i uzdrowiła wielu ludzi. Ale była nie tylko utalentowanym lekarzem, ale także promienną duszą, która była przykładem dla nas wszystkich dzięki swojej wiedzy i trosce. W tych trudnych czasach była duchowym przewodnikiem i zawsze prowadziła nas do wiary.

Nadal prosimy o modlitwy i Msze Święte w intencji Christiane, aby drogi Pan Bóg przyjął ją, jak mawiała, bezpośrednio do nieba i zapewnił jej szczególne miejsce – bardzo blisko jej ukochanej świętej Hildegardy z Bingen.

Nasze myśli i modlitwy są również z jej rodziną, krewnymi i bliskimi przyjaciółmi. Niech otacza ich szczególna siła i światło w tych dniach żałoby i pożegnania. Obyśmy wszyscy znaleźli pocieszenie i wsparcie w pewności, że nasza droga Christiane wiodła spełnione życie i odnalazła swoje spełnienie i oddanie w medycynie Hildegardy.
Christiane pozostawia głęboką dziurę w naszych sercach. Jej miłość i oddanie medycynie Hildegardy poruszyły niezliczone serca, a jej nauki będą żyły w naszych wspomnieniach i sercach jako duchowe dziedzictwo.

W tym czasie żałoby i pożegnania pamiętajmy o słowach św. Hildegardy z Bingen: „Jest uzdrowienie, które pochodzi od Boga, jak miód płynie z kwiatu, który przychodzi do ludzi i czyni ich ponownie wyprostowanymi”. Niech Christiane spoczywa teraz w wiecznym świetle Boga i towarzyszy nam z góry.
Z głęboką wdzięcznością za cenny czas, który mogliśmy spędzić z Christiane i ze świadomością, że jej oddanie i miłość będą żyć dalej, żegnamy naszą drogą matkę, przyjaciółkę, lekarkę i znajomą.

Informacje dotyczące różańca i pogrzebu zostaną podane tak szybko, jak to możliwe.
Zjednoczeni w cichej pamięci i głębokiej modlitwie,
rodzina i cały zespół Stowarzyszenia Hildegardy z Bingen


Szanowni Państwo,
Pogrążona w bólu Rodzino Christiane, Przyjaciele, Znajomi, Cała Włoska Rodzino św. Hildegardy!
Proszę przyjąć płynące z Polski wyrazy współczucia i naszą modlitwę. 

Christiano, odpoczywaj w Pokoju wiecznym u boku św. Hildegardy!

Dla Was Drodzy – pozostający w smutku, zadumie, a przecież z nadzieją na spotkanie w Życiu Wiecznym przy Jezusie Chrystusie – potrzebnej siły i Bożego Błogosławieństwa. 

Christiane była pięknym człowiekiem, pełną miłości, radości życia, ufająca Bożej Opatrzności, w codziennym swoim życiu zanurzona w przesłaniu św. Hildegardy. Znałyśmy się od wielu lat
i pozostając w przestrzeni Świętej Hildegardy zawsze mogłam liczyć na wsparcie dr Christiany.
W ostatnim czasie na moje osobiste zaproszenie Christiane dołączyła do grona wykładowców Studium św. Hildegardy w Legnicy pod patronatem Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Została przyjęta przez społeczność studencką bardzo serdecznie dając się poznać jako wyjątkowy znawca i praktyk medycyny św. Hildegardy. 

W październiku tego roku na VI Międzynarodowym Kongresie św. Hildegardy w Polsce, w Krakowie w Opactwie Benedyktynów zobowiązała się wygłosić wykład „Tak leczy Bóg”. 
Po otrzymaniu informacji o wypadku Christiane, natychmiast w Polsce został podjęty modlitewny szturm do nieba. 

W imieniu całej hildegardowej społeczności w Polsce: studentów Studium św. Hildegardy, Stowarzyszenia Centrum św. Hildegardy w Polsce, wszystkich sympatyków, przyjaciół, znajomych, z obecnymi kapłanami i osobami zakonnymi, przekazuję wyrazy współczucia, naszą pamięć, modlitwę, z ofiarą Mszy Świętej za Christiane i za Was wszystkich pozostających w żałobie! 

Christiane Droga, niechaj Dobry Bóg przyjmie Cię do pełnej Światłości Bożej Obecności abyś odpoczywała i żyła wiecznie w kręgu Żyjącego Światła! 

dr Alfreda Walkowska, Polskie Centrum św. Hildegardy
30 lipca 2023