Powrót do harmonii

Alfreda Walkowska


„Przez wszystkie te lata dzieliłam się z innymi ludźmi całym dostępnym mi bogactwem medycyny Świętej z Bingen. Wielu osobom Hildegarda pomogła i pomaga nadal w sposób prosty, skuteczny i pełny. Medycyna Hildegardy to coś więcej niż tylko system diagnozowania i leczenia chorób, to sposób na zdrowe, spełnione, wolne od zbędnych obciążeń, szczęśliwe życie. Dzięki zastosowaniu jej nauk człowiek doznaje uzdrowienia ciała i duszy, a jeśli się na to godzi – następuje uporządkowanie jego relacji z Bogiem. Tak dokonuje się zamierzona przez Stwórcę harmonia stworzenia.” 

Alfreda Walkowska, fragment Od autora

 

Powrót do harmonii – od tej książki wszystko się zaczęło i to od tej pozycji wielu Czytelników rozpoczyna przygodę ze św. Hildegardą. Powrót do harmonii to kompendium wiedzy, pierwsza polska prezentacja programu zdrowia według św. Hildegardy z Bingen. Książka już od 15 lat inspiruje Czytelników do pracy nad sobą i do zmiany złych przyzwyczajeń. Zwięzła i przystępna forma oraz kompleksowe ujęcie zagadnień pomaga łatwiej przyswoić informacje i wprowadzić w życie nową jakość. To wiedza w pigułce i przewodnik po zdrowiu, do którego warto wracać. 

Alfreda Walkowska – redaktor naczelna kwartalnika Hildegarda. Doktor nauk teologicznych, znawczyni dorobku św. Hildegardy; dyrektor Studium św. Hildegardy z Bingen – Akademicki Kurs Teologiczny PWT we Wrocławiu. Twórczyni Polskiego Centrum św. Hildegardy z siedzibą w Legnicy. Autorka licznych artykułów, książek (m.in. Powrót do harmonii. Program zdrowia według św. Hildegardy z Bingen); wydawca, tłumaczka. Inicjatorka i prezes pierwszego polskiego Stowarzyszenia Centrum św. Hildegardy w Polsce ®. Od 1992 roku popularyzuje w naszym kraju i za granicą wiedzę o św. Hildegardzie. 

ISBN 978-83-6104-642-4
Liczba stron: 147
Rok wydania: 2006 (wyd. pierwsze), 2019 (wyd. szóste)
Wydawnictwo: Polskie Centrum św. Hildegardy ® dr Alfreda Walkowska, 59-220 Legnica, Polska

Książka dostępna w naszym sklepie online tutaj: link.