Tak leczy Bóg

dr Gottfried Hertzka


Tak leczy Bóg to warta polecenia, rzetelna i wartościowa publikacja na temat medycyny św. Hildegardy. Niemiecki lekarz Gottfried Hertzka przez lata odkrywał i weryfikował zalecenia naturalnej medycyny średniowiecznej benedyktynki, aby podarować Czytelnikowi medyczny elementarz – źródło, które w prosty sposób przekazuje naukę świętej i stanowi praktyczny poradnik zdrowotny. Tak leczy Bóg to podstawowa książka z zakresu medycyny św. Hildegardy, baza wiedzy, z której z powodzeniem korzystają od lat Czytelnicy.

Odczytuję tę książkę, o prostym, pięknym tytule, jako pochwałę wielkości Stwórcy, ukazanie możliwości danych przez Niego człowiekowi, a przekazanych nam przez św. Hildegardę

– pisze Alfreda Walkowska i zaznacza, że książka doktora Hertzki dała początek wielkiemu powrotowi nauk średniowiecznej świętej. A dalej podkreśla:

Tak leczy Bóg jest owocem pionierskiej pracy autora, który w latach 40. minionego wieku jako pierwszy lekarz wprowadził do praktyki medycynę świętej. Więcej o ogromnej pracy, którą wykonał, znajdziecie Państwo w krótkim tekście wydawcy, Arnolda Guilleta, Dr Gottfried Hertzka, odkrywca medycyny Hildegardy, który zamieszczamy na końcu książki.

ISBN 978-83-6104-621-9
Liczba stron: 240
Rok wydania: 2010 (wyd. pierwsze), 2015 (wyd. drugie)
Wydawnictwo: Polskie Centrum św. Hildegardy ® dr Alfreda Walkowska, 59-220 Legnica, Polska

Książka dostępna w naszym sklepie online tutaj: link.