Ojciec Włodzimierz Zatorski OSB

Dodano: 29 gru 2020

Zmarł ojciec Włodzimierz Zatorski OSB, wieloletni mnich opactwa benedyktynów w Tyńcu 

Wczoraj, 28 grudnia, przed godziną 17.00 odszedł do domu Pana nasz wieloletni przyjaciel – o. Włodzimierz Zatorski. Założyciel i dyrektor Wydawnictwa Benedyktynów Tyniec miał 67 lat. 31 lat służył w zakonie, a od 33 lat pełnił posługę kapłańską. 

Duchowny przez lata zaangażowany w liczne dzieła i posługi – był przeorem, mistrzem nowicjatu, szafarzem opactwa, prefektem oblatów tynieckich, autorem wielu znanych książek, cenionym kaznodzieją i rekolekcjonistą. W ostatnim czasie szczególnie mocno zaangażowany był w działalność na rzecz fundacji „Opcja Benedykta”. 

Dla nas to przede wszystkim dobry człowiek – duchowny przyjaciel, który przez lata prowadził nas w wierze i wspierał w działaniach Polskie Centrum św. Hildegardy. Od wielu lat wraz z dr Alfredą Walkowską prowadził rekolekcje z postem wg św. Hildegardy w Tyńcu. To także stały wykładowca naszych kongresów hildegardowych i studium św. Hildegardy oraz autor testów w kwartalniku „Hildegarda”.

Dziękujemy ojcze za Twój przykład wiary, głoszone Słowo, które przypominało nam, jak należy swoje życie opierać na Bogu! Ojcze Włodzimierz, odpoczywaj w pokoju!

„Błogosławieni, którzy w Panu umierają – już teraz. Zaiste, mówi Duch, niech odpoczną od swoich mozołów, bo idą wraz z nimi ich czyny” (Ap 14,13)

Pogrzeb Śp. o. Włodzimierza Zatorskiego odbędzie się w sobotę 2 stycznia o godz. 11.30 w kościele opactwa benedyktynów w Tyńcu. Transmisje Mszy św. będzie można zobaczyć na stronie: http://tyniec.tv/. W najbliższych dniach prosimy szczególnie o modlitwę w intencji naszego duchowego przyjaciela.