Audycje w Radiu Maryja

Audycje w Radiu Maryja o św. Hildegardzie, jej poradach, recepturach i propozycji na zdrowe życie z udziałem dr Alfredy Walkowskiej w każdą czwartą środę miesiąca o godz.: 10:30. 

Zapraszamy

Na podstawie cyklicznych audycji Porady kulinarne na antenie Radia Maryja, z udziałem dr Alfredy Walkowskiej powstała pełna przepisów i wskazówek kulinarnych książka. Treści zamieszczone w książce w całości zgodne są z medycyną św. Hildegardy oraz programem zdrowia opracowanym w oparciu o dzieła Świętej. Więcej informacji tutaj.

Moda na klasztor. Reporter „Wiadomości” spędził dzień wśród benedyktynów

Klasztory coraz szerzej otwierają podwoje, czekając nie tylko na zakonników. Świeckich kuszą takimi atrakcjami, jak tygodniowe rekolekcje z postem Daniela albo dietą świętej Hildegardy. Chętnych nie brakuje i klasztory przeżywają prawdziwe oblężenie. Jak wygląda życie w opactwie benedyktynów w Tyńcu sprawdził Adam Feder, reporter „Wiadomości” TVP1.

Benedyktyni kuszą... postem

Organizowane przez zakonników rekolekcje z dietą św. Hildegardy czy postem Daniela cieszą się sporym powodzeniem, zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu. Jak wyglądają takie rekolekcje w Klasztorze Ojców Benedyktynów w Tyńcu? Na czym polega dieta św. Hildegardy? Do Tyńca zabrał nas dziennikarz Dzień Dobry TVN (ojciec) Mateusz Hładki ;-) I do jakich wniosków doszedł Marcin Prokop?

Rekolekcje odchudzające

Post - dosłownie - można przeżyć w klasztorze. Furorę robią rekolekcje odchudzające, na które wolnych miejsc nie ma już od miesiąca. Benedyktyni z Tyńca proponują tydzień z orkiszową dietą świętej Hildegardy. Rekolekcje nie tylko pomagają zrzucić zbędne kilogramy, ale też oczyścić duszę. Franciszkanie natomiast na czas Wielkiego Postu przygotowali rekolekcje w internecie.

Święta Hildegarda leczy

Dr Alfreda Walkowska poleca książki z serii św. Hildegarda leczy.

 

Książki są do nabycia w naszym sklepie firmowym wraz z produktami św. Hildegardy w pełnym asortymencie, który znajduje się na ul. Karmelickiej 43 w Krakowie oraz przy pl. kard. S. Wyszyńskiego 1 w Legnicy.

Są również dostępne w księgarni internetowej Wydawnictwa AA www.religijna.pl oraz w księgarni stacjonarnej w Krakowie przy ul. Retoryka 4.

Życzymy owocnej lektury!

Reportaż. Harmonia życia

Relacja z Międzynarodowego Kongresu św. Hildegardy, który odbył się w Legnicy w dniach 25 - 27.09.2015. 

Polskie Centrum św. Hildegardy dr Alfreda Walkowska ® wraz ze stowarzyszeniem Centrum św. Hildegardy w Polsce ® było organizatorem kongresu poświęconego dorobkowi myśli Świętej z Bingen oraz jego praktycznemu zastosowaniu we współczesnym świecie. Gościem specjalnym kongresu była siostra Hiltrud Gutjahr z Bingen, która przybliżyła uczestnikom spotkania akcentowane przez św. Hildegardę miejsce, jakie człowiek zajmuje w świecie i rolę, jaką świat spełnia wobec człowieka.

Kuchnia św. Hildegardy zapisana w książce

Ponad 180 przepisów kuchni polskiej wzbogaconych o wiedzę św. Hildegardy znaleźć można w książce Alfredy Walkowskiej, którą stworzyła wraz ze swoimi córkami. Dieta orkiszowa, na której opiera się ta kuchnia zawiera w sobie nie tylko szczyptę smaku, ale i zdrowia.

Święta pełna smaków

W Legnicy powstała pierwsza "hildegardowa" książka kulinarna o polskiej kuchni.

Staraniem trzech pań Walkowskich - Alfredy i jej dwóch córek: Lidii oraz Katarzyny ukazała się właśnie książka kulinarna "Hildegardowa kuchnia polska". Znajdziemy w niej prawie 180 przepisów na dania z naszej rodzimej kuchni, które zostały zmienione w ramach filozofii żywienia św. Hildegardy z Bingen.​

LEGNICA. Orkisz eliksirem szczęścia?

O orkiszu wiedzą niemal wszystko, a swoją wiedzę chcą przekazać innym. Mowa o Alfredzie Walkowskiej- szefowej Polskiego Centrum św. Hildegardy w Legnicy oraz jej córkach. Na rynku wydawniczym ukazała się nowa książka pań „Hildegardowa kuchnia polska”, a w niej przepisy na tradycyjne polskie potrawy, ale zmodyfikowane zgodnie z zaleceniami średniowiecznej świętej.

Dr Alfreda Walkowska i św. Hildegarda z Bingen

Szczególnie wyczekiwanym prelegentem była dr Alfreda Walkowska. Twórczyni Polskiego Centrum św. Hildegardy z siedzibą w Legnicy, wydawca, tłumaczka i konsultantka książek o Hildegardzie, znawczyni dzieła św. Hildegard oraz inicjatorka i prezes pierwszego polskiego Stowarzyszenia „Centrum św. Hildegardy w Polsce”. Popularyzująca od ponad 25 lat wiedzę o św. Hildegardzie dr Walkowska, zwracała uwagę na praktyczne wcielanie w życie seniorów zasady związanej z przywracaniem harmonii ciała i ducha, przy użyciu w pełni naturalnych, autentycznych metod średniowiecznej wizjonerki z Bingen, którą do godności doktora Kościoła wyniósł papież Benedykt XVI.

Please reload

SKLEPY FIRMOWE

Polskie Centrum 

św. Hildegardy ®

dr Alfreda Walkowska

Centrum Spotkań im. Jana Pawła II
pl. kard. S. Wyszyńskiego 1
(w budynku Kościoła MB Królowej Polski)
59-220 Legnica

ul. Karmelicka 43 / przyziemie

31-128 Kraków

© copyright by Polskie Centrum św. Hildegardy

KONTAKT

Nowe godziny na czas epidemii

Legnica

Poniedziałek – piątek 9:00 – 16:00

tel.: 76 854 64 86

(zamówienia telefoniczne)

kom.: 516 036 062

(zamówienia internetowe)

e-mail: orkisz@hildegarda.pl

Kraków

Poniedziałek – piątek 11:00 – 15:00

tel. sklep stacjonarny Kraków: 665 229 744

Polski Centrum św. Hildegardy