IV Międzynarodowy Kongres św. Hildegardy – ONLINE

Dodano: 06 paź 2017

Kongres świętej Hildegardy w Tyńcu

Drodzy Sympatycy św. Hildegardy i Przyjaciele tynieckiego opactwa,

gorąco zapraszamy do udziału w IV Międzynarodowym Kongresie św. Hildegardy, który odbywa się w dniach 6–8 października w benedyktyńskim opactwie w Tyńcu. „Zwycięstwa kobiecej świętości” — tak brzmi tytuł kongresu, i nie są to puste słowa. Trudno w krótkiej formie oddać bogactwo osobowości, siłę wpływu i znaczenie dziedzictwa świętej mniszki z Bingen: to muzyka, medycyna, ziołolecznictwo, dietetyka, asceza, skuteczne przełożeństwo we własnym klasztorze, a nade wszystko obfite owoce życia modlitwy: kontemplacja, która poprowadziła Hildegardę do widzenia Bożych tajemnic. Ona sama pozostaje nieodkrytą tajemnicą, zagadką, którą możemy jednak rozwiązać bez podróży w głąb klasztornych murów.

Nie chodzi tu tylko o jej dzieła, dostępne w wielu księgarniach. Z całego serca zachęcamy, byście wzięli udział w żywej, aktualnej debacie nad tym, jaką dziś dla nas wartość ma jej spuścizna. W ramach Kongresu usłyszymy wiele wykładów wygłaszanych przez profesjonalistów i praktyków życia według wskazań benedyktyńskiej Doktor Kościoła. Ale chcemy odważnie poszerzyć grono słuchaczy tych wystąpień. I dlatego udostępnimy dla Was dostęp do wszystkich referatów on-line.

By ten dostęp uzyskać, trzeba wnieść opłatę w wysokości 75 złotych. A wszystko po to, by każdy mógł dołożyć własną cegiełkę pod pomnik świętej Hildegardy: pieniądze zgromadzone w ten sposób zostaną bowiem przeznaczone na opactwo benedyktynek w Staniątkach. Współsiostry Wizjonerki z Bingen potrzebują Waszej pomocy: dzięki ofiarodawcom 800-letnie opactwo mniszek wciąż istnieje i stanowi znak „zwycięstw kobiecej świętości”, których w kilkusetletniej historii staniąteckiego klasztoru nie brakowało.

Jeśli chcecie zatem, zaczerpnijcie z mądrości Hildegardy. A jeśli możecie, wesprzyjcie nasze siostry w Staniątkach. Ostatecznie święta mniszka z Bingen najlepiej wiedziała, że świat najlepiej zmieniać w taki sposób, który łączy wszystkie wymiary życia: i materialny, i duchowy.

Skorzystajcie z naszej platformy webinarowej, która działa dzięki portalowi Tyniec TV. W ten sposób poszerzy się nie tylko rodzina miłośników świętej Hildegardy, ale i tych, którzy tworzą poszerzoną wspólnotę przyjaciół Tyńca. Jak pisała nasza Święta: Sci vias Domini! Poznajmy drogi Pana!

Opactwo benedyktynek w Staniątkach

Transmisja na stronie: http://tyniec.tv/kongres-sw-hildegardy/