„Hildegardowa kuchnia polska” – weekendowe rekolekcje z warsztatami kulinarnymi

Dodano: 13 kwi 2020

W naszym domu od początku jego istnienia zwracamy uwagę nie tylko na ducha, ale również na ciało. Stąd na każdej sesji rekolekcyjnej jemy według wskazań św. Hildegardy. Człowiek jest całością, a zatem nie da się prowadzić prawdziwego życia duchowego pomijając jego psychikę i ciało. Wiedzieli już o tym Ojcowie pustyni, a dzięki św. Hildegardzie – średniowiecznej mniszce z Bingen mamy konkretny program, który pomoże uporządkować swoje życie także na poziomie ciała i żywienia.  

Na rekolekcjach będzie czas spotkania ze Słowem, liturgia godzin, Adoracja, Eucharystia, konferencje o tematyce duchowej oraz czas na indywidualne spotkania i spowiedź. Korzystając z bogatego doświadczenia dr Alfredy Walkowskiej oraz jej córek będzie można nauczyć się jak praktycznie zastosować wskazania mistyczki znad Renu w naszej rodzimej kuchni. Nasz dom i otoczenie sprzyja osobistej kontemplacji, indywidualnym spacerom, które pomagają odkrywać piękno Bożego stworzenia.

Rekolekcje poprowadzi dr Alfreda Walkowska wraz z córkami Katarzyną i Lidią oraz ks. Marcin Wiśniewski. Rozpoczną się one w piątek o godz. 17.30, a zakończą w niedzielę ok. 13.00. Koszt udziału w rekolekcjach wynosi 290 zł (nocleg, wyżywienie, warsztaty). 

Zgłoszenia do 10 czerwca (ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń) najlepiej na e-mail: marwi500@poczta.onet.pl lub tel. 536 833 622 (od środy do soboty w godz. 9-19; może być sms). Ostatecznym potwierdzeniem udziału będzie wpłata w wysokości 50 zł na konto: 28 1090 1128 0000 0000 1206 2556 z dopiskiem „hildegarda”.

Bardzo prosimy o odpowiedzialne zgłaszanie się na sesje i ewentualną szybką informację w przypadku rezygnacji, gdyż nasz dom jest kameralny i każde zablokowane miejsce może komuś drugiemu przeszkodzić w przeżyciu spotkania z Bogiem. 

Opis ze strony: https://gorakrzyza.pl/category/rekolekcje-2/