Biszkopt orkiszowy ze świeżą miętą

Dodano: 23 kwi 2025

Biszkopt – składniki:

  • 250 g mąki orkiszowej typ 650
  • 1 szklanka cukru trzcinowego
  • 6 jajek
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • likier (smak wg uznania) zmieszany z wodą w proporcji 1:1 (opcjonalnie do nasączenia biszkoptu)

Masa – składniki:

  • 250 g konfitury z derenia jadalnego
  • 250 g musu z pigwy
  • cukier trzcinowy (opcjonalnie)
  • 100 g płatków migdałowych / zmielonych migdałów
  • 270 g kremu kasztanowego z wanilią / budyniu waniliowego
  • drobno pokrojona świeża mięta
  • wiórki kokosowe do posypania

Przygotowanie:

Piekarnik nagrzać do temp. 180°C. Oddzielić białka od żółtek. Ubić białka na sztywną pianę, pod koniec ubijania dodawać stopniowo cukier trzcinowy. Dodać mąkę. Wymieszać. Na koniec dodać żółtka. Delikatnie wymieszać. Ciasto nałożyć do tortownicy wyłożonej papierem do pieczenia. Piec ok. 30 minut.

Wyciągnąć ciasto z piekarnika i poczekać aż wystygnie. Konfiturę z derenia wymieszać musem z pigwy. Dodać cukier trzcinowy oraz płatki migdałowe.

Biszkopt przekroić na dwie równe części. Dolną część nasączyć delikatnie likierem wymieszanym z wodą. Wysmarować przygotowaną wcześniej konfiturą. Przykryć kolejną część biszkoptu. Nałożyć krem kasztanowy z wanilią. Na wierzch ciasta poukładać drobno posiekaną miętę, wszystko posypać delikatnie wiórkami kokosowymi do smaku.



© 2006 - 2026 Polskie Centrum św. Hildegardy ® dr Alfreda Walkowska
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: Sklepy internetowe Szczecin KULIKOWSKI-IT.pl

Powiadom o dostępności Na podany adres e-mail zostanie wysłane powiadomienie gdy produkt będzie dostępny w naszym magazynie
E-mail Twój adres mailowy nie zostanie udostępniony nikomu innemu.